نمایشگاه دوخت های سنتی کاخ صاحبقرانیه "... از قُماش جان"

يکشنبه 30 ارديبهشت 1403 - 12:19
به مناسبت هفته بزرگداشت میراث فرهنگی آثاری از دوخت‌های سنتی و تاریخی محفوظ در کاخ صاحبقرانیه نیاوران است در نمایشگاهی با عنوان "... از قُماش جان " در تالار آبی مجموعه نیاوران برگزار شد.

به مناسبت هفته بزرگداشت میراث فرهنگی آثاری از دوخت‌های سنتی و تاریخی  محفوظ در کاخ صاحبقرانیه نیاوران است در نمایشگاهی با عنوان  "... از قُماش جان " در تالار آبی مجموعه نیاوران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران؛ نمایشگاه "... از قُماش جان" نمایش مجموعه ای از دوخت های سنتی و تاریخی محفوظ در گنجینه کاخ موزه صاحبقرانیه است که از یکم خردادماه بمدت یکهفته در  تالار آبی کاخ نیاوران به نمایش عموم گذاشته شده است.
در حاشیه این نمایشگاه نشستی تخصصی  پیرامون "دوخت های سنتی و تاریخی محفوظ در کاخ موزه صاحبقرانیه" با سخنرانی شهین پزشکی، مهدی کلیایی، سمانه حسینیان به همراه ارائه گزارش پروژه ساماندهی حفاظتی آثار نمایشگاه، رونمایی از سامانه پایش شرایط محیطی موزه های مجموعه نیاوران، تقدیر از فعالان و تلاشگران حوزه مرمت مجموعه، روز سه شنبه یکم خرداد از ساعت14 تا 16 در  تالار آبی برگزار خواهد شد.
علاقمندان به هنر دوخت های سنتی می توانند از 29 اردیبهشت تا 7 خردادماه از این نمایشگاه بازدید نمایند .همچنین برای شرکت در نشست تخصصی 1 خردادماه در تالار آبی حضور بهم رسانند. شرکت در این نشست برای عموم علاقمندان و دوستداران هنرهای سنتی آزاد است.

 

شناسه خبری: 3536
تاریخ انتشار: 1403/2/3012:19
هشتگ ها: #روز جهانی موزه, #کاخ صاحیقرانیه نیاوران , #دوخت های سنتی

آخرین مطالب