در آستانه اربعین حسینی؛

برگزاری نمایشگاه و نشست «آیین های عاشورایی تهران با نگاهی ویژه به شمیران» در مجموعه نیاوران

دوشنبه 6 شهريور 1402 - 08:11
در آستانه اربعین حسینی، نمایشگاه و نشست «آیین های عاشورایی تهران با نگاهی ویژه به شمیران» چهارشنبه 8 شهریور 1402 از ساعت 15:30 تا 18:30 در تالار آبی مجموعه نیاوران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این مراسم با سخنرانی مهرشاد کاظمی پژوهشگر و تهران پژوه، سید مهدی اعرابی شمیران پژوه، مرتضی رضوان فر پژوهشگر میراث ناملموس و مهدی زنگنه پژوهشگر و شاعر آیینی برگزار خواهد شد.

معرفی تکایای تاریخی و مواریث عاشورایی ثبت ملی شمیران، پرده خوانی با موضوع واقعه کربلا و بازدید از تکیه تاریخی نیاوران از جمله برنامه های این مراسم هستند.

همزمان با این مراسم آثاری از گنجینه موزه های نیاوران با محتوای مذهبی و مجموعه تصاویر و اسناد از تکایای شمیران از آرشیو مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان نیز در معرض دید قرار می گیرند.

 آیین یاد شده با دعوت از پژوهشگران، علاقه مندان و پیرغلامان و متولیان تکایا و حسینیه های تاریخی منطقه نیاوران همراه خواهد بود.

نمایشگاه و نشست «آیین های عاشورایی تهران با نگاهی ویژه به شمیران» با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک، تکایای شمیران و مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار می شود.

شناسه خبری: 3306
تاریخ انتشار: 1402/6/608:11
هشتگ ها: #آیین های عاشورایی, #نمایشگاه آثار موزه ای, #کاخ نیاوران, #تکیه نیاوران, #میراث ناملموس عاشورایی

آخرین مطالب