قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی در آیین جشن‌جهانی نوروز:

آیین‌های نوروزی نماد همبستگی، صلح، احسان و نیکوکاری است/ از چین و مغولستان برای پیوستن به پرونده نوروز استقبال می‌کنیم

دوشنبه 22 اسفند 1401 - 21:05
قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: آیین‌های نوروزی نماد هم‌بستگی، صلح، احسان و نیکوکاری است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به نقل از میراث‌آریا، علی دارابی شامگاه امشب دوشنبه 22 اسفند 1401 در آیین گرامی‌داشت جشن جهانی نوروز که با حضور مهندس ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف برگزار شد اظهار کرد: میراث ناملموس پدیده‌ای است که با انسان، انگیزه‌ها، خواسته‌ها و آمال مرتبط است و ثبت جهانی نوروز به عنوان یکی از بزرگترین میراث‌های بشری نمادی از آمال، خواسته‌ها و پیوندهای انسان با طبیعت است.

او افزود: در آغاز بهار آیین‌های نوروزی را برگزار می‌کنیم که این آیین‌ها در حقیقت نمادی از همبستگی، صلح، احسان، نیکوکاری و در یک کلام حال خوب است. جهان نوروز در بطن و جان مردمان ما خانه دارد.

دارابی با اشاره به علاقه‌مندی برخی از کشورها برای پیوستن به پرونده جهانی نوروز، اضافه کرد: از دولت چین و مغولستان که درخواست پیوستن به پرونده نوروز را ارائه داده‌اند با روی باز استقبال می‌کنیم چرا که گسترش نوروز را گسترش صلح می‌دانیم. 

قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خطاب به مسئولان یونسکو افزود: سه پرونده ارسالی ایران از جمله پرونده کاروان‌‌سراهای ایرانی، پرونده دیزمار و پرونده منظره پرونده ماسوله، و نیز پرونده میراث ناملموس از جمله، افطاری، هنر تذهیب، جشن سده و پاسداری از زیارت رضوی که تعدادی از آن‌ها با تعدادی دیگر از کشورها مشترک است را مورد حمایت قرار دهید. بی‌شک مردم ایران قدردان این حمایت شما خواهند بود.

شناسه خبری: 3140
تاریخ انتشار: 1401/12/2221:05
هشتگ ها: #جشن جهانی نوروز

آخرین مطالب