مجموعه نیاوران در سه شاخص موزه برتر کشور شد

دوشنبه 31 ارديبهشت 1403 - 11:57
در شانزدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر و مراسم نکوداشت روز جهانی موزه که در خانه هنرمندان برگزار شد، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در سه شاخص «کودکان و نوجوانان» «مناسب سازی موزه ها برای استفاده معلولین و جانبازان » و «فعالیت در فضای مجازی» در میان موزه های دولتی بزرگ، توسط کمیته ملی موزه های ایران، رتبه برتر را کسب نمود.

 در شانزدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر و مراسم نکوداشت روز جهانی موزه که در خانه هنرمندان برگزار شد، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران  در سه شاخص «کودکان و نوجوانان» «مناسب سازی موزه ها برای استفاده معلولین و جانبازان » و «فعالیت در فضای مجازی» در میان موزه های دولتی بزرگ، توسط کمیته ملی موزه های ایران، رتبه برتر را کسب نمود.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ؛ در این مراسم که در کارگروه ایکوم در با دعوت از همه دست‌اندرکاران موزه ها و نهادهای فعال در این حوزه برپا گردید، از بیژن مقدم، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ، تقدیر شد.
در شانزدهمین آیین داوری موزه های برتر پس از بررسی هیئت داوران و طبق آرای آن ها، کمیته ملی موزه ایران مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران را به دلیل اقدامات انجام شده در شاخص  « معرفی » در سال 1402 و در میان موزه های دولتی بزرگ به عنوان «رتبه دوم » کشور برگزید. 
مجموعه نیاوران همچنین در سه شاخص « اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی » ، « نگهداری و حفاظت » و «شعار روز جهانی موزه آموزش و پژوهش»  رتبه سوم کشور را کسب کرد. 
گفتنی است برنامه انتخاب موزه‌های برتر همه ساله در هفته گرامیداشت میراث فرهنگی توسط کمیته ملی موزه‌های ایران «ایکوم» برگزار می‌شود و موزه‌های برتر سال در 14 شاخص مختلف انتخاب می‌شوند.

 

شناسه خبری: 3541
تاریخ انتشار: 1403/2/3111:57
هشتگ ها: #موزه برتر کشور 1403, #ایکوم ایران, #مجموعه نیاوران

آخرین مطالب