زوج جهانگرد استرالیایی از موزه های مجموعه نیاوران بازدید کردند

پنج‌شنبه 27 ارديبهشت 1403 - 14:53
زوج جهانگرد استرالیایی که با خودرو تاریخی Bean از انگلستان به استرالیا سفر می‌کنند، از موره های مجموعه نیاوران بازدید کردند.

زوج جهانگرد استرالیایی که با خودرو تاریخی Bean از انگلستان به استرالیا سفر می‌کنند، از موره های مجموعه نیاوران بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران: این زوج جهانگرد روز پنج شنبه 27 اردیبهشت ماه  با خودروی 100 ساله به مجموعه نیاوران آمدند و از موزه خودروهای اختصاصی نیاوران ،کاخ موزه اختصاصی ،کوشک احمد شاهی و موزه جهان نما بازدید کردند.
جهانگردان استرالیایی، طی 12 روز اقامت در ایران از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرهای ماکو، تبریز، زنجان و تهران بازدید کردند و پس از توقف در پایتخت، به کاشان، اصفهان و یزد خواهند رفت.
سال 1927 یک گردشگر استرالیایی به نام «فرانسیس بیرتلز» که علاقه‌مند به رانندگی و سفر بود، با خودروی Bean از لندن به استرالیا سفر و از همین مسیر گذر کرد. این زوج ماجراجوی استرالیایی امسال پس از گذشت حدود یکصد سال از سفر بیرتلز، با خودرو Bean که اکنون در زمره خودروهای ارزشمند تاریخی قرار دارد، وارد ایران شده‌اند.
«لانگ» و «بیو کیدبی» که سفر خود را روز 13 فروردین امسال از لندن، پایتخت انگلستان آغاز کردند، تا حالا کشورهای فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، اتریش، اسلوونی، کرواسی، صربستان، بلغارستان و ترکیه را پشت سر گذاشته‌اند و یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 از طریق مرز بازرگان وارد ایران شدند.
این زوج پس از گذر از  کرمان،بم و زاهدان، از طریق مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان، که مهمترین گذرگاه مرزی مشترک ایران و پاکستان است، ایران را ترک خواهند کرد.

 

شناسه خبری: 3529
تاریخ انتشار: 1403/2/2714:53
هشتگ ها: #جهانگردان استرالیایی, #زوج جهانگرد استرالیایی, #خودرو bean

آخرین مطالب