اعلام ویژه برنامه های بزرگداشت فردوسی پارسی در مجموعه نیاوران

به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی پارسی، برنامه های مختلفی در مجموعه نیاوران تدارک دیده شده است.
شناسه خبر: 3200
تاریخ خبر: 1402/2/23 12:31

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، برگزاری نمایشگاه "یک موزه، یک اثر" با محتوای نمایش نسخه خطی ثبت ملی شاهنامه شاملو از گنجینه موزه در موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران از جمله این برنامه ها است.

نمایشگاه "شاهنامه، سند کهن ادبیات فارسی" با نمایش کتاب چاپی شاهنامه بایسنقری و همچنین نمایش آثاری با مضامین داستان های حماسی شاهنامه از گنجینه موزه در کاخ موزه اختصاصی نیاوران دیگر برنامه این مجموعه است.

"کودک و شاهنامه" عنوان نمایشگاهی است که با نمایش کتاب کودک با مضمون داستان های شاهنامه از گنجینه موزه در موزه کوشک احمدشاهی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

همچنین برنامه شاهنامه خوانی توسط مرشد مهدی چایانی که صبح 24 اردیبهشت در محوطه باز مجموعه نیاوران اجرا خواهد شد، دیگر برنامه این مجموعه جهت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی است.

همزمان با روز پاسداشت زبان فارسی، دو اثر شامل قالی تصویری موسوم به "سلاطین" از گنجینه کاخ موزه اختصاصی نیاوران که مزین به تصاویر پادشاهان اساطیری شاهنامه است و نسخه خطی ثبت ملی "شاهنامه شاملو" از گنجینه موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران که به صورت ویدئو کلیپ تهیه شده اند در صفحات مجازی و وبسایت مجموعه نیاوران به  نمایش عموم گذاشته می شوند.

نمایشگاه های یاد شده از 24 اردیبهشت تا 3 خرداد1402 در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از ساعت 9 تا 17 میزبان گردشگران و علاقه مندان هستند.