نمایشگاه نقاشی « بناها، دروازه تمدن » در کاخ نیاوران برگزار می شود

نمایشگاهی از آثار نقاشان ایرانی و خارجی موجود در مخزن كاخ اختصاصي با موضوع بناهای تاریخی تهران، از شنبه دوم تیرماه در کاخ نیاوران برپا می شود. 
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران؛ آثار نقاشی این نمایشگاه با تكنيك رنگ و روغن، گواش و آبرنگ روي مقوا و مركب و با محوريت بناها و مناطق قديم تهران از نگاه نقاشان ايراني و خارجي می باشد که از دوم تا بیستم تیرماه  در سرسراي پايين كاخ اختصاصي به نمايش  در می آید.
نمايي از شميرانات قديم اثر ماكرولاكيس نقاش يوناني، منظره قديمي فشم اثر هوشنگ سيحون، نمايي از باغ فين كاشان / ماروانسراذ ميرپنج/ نمايي از شهر اردستان اثر آلن باياش ، اثر كاهگلي از پرويز كلانتري،  دهكده عبدالمومن همدان اثر محمود بديعي و نمايي از محله قديمي در اصفهان اثر رسول فرقداني ، از جمله آثار نمایشگاه  می باشد.
همزمان با گشایش نمایشگاه نشست « دروازه هاي تهران در سفرنامه ها » با حضور سخنرانان مهدی گوهری و کیانوش معتمدی در روز شنبه دوم تيرماه ساعت 17 تا 19 در تالار آبی كاخ نیاوران برگزار می شود. 
علاقمندان می توانند دوم تا بيستم تيرماه از نمايشگاه « بناها، دروازه تمدن » بازدید نمایند و شرکت در نشست یادشده نیز برای عموم آزاد است.  

 

شناسه خبری: 3556
تاریخ انتشار: 1403/3/3014:09
هشتگ ها: #نمایشگاه نقاشی, #کاخ نیاوران, #بناهای تهران در نقاشی

آخرین مطالب