همزمان با روز جهانی صنایع دستی گشایش می یابد:

نمایشگاه سوزن دوزی «نقش رویا بر روی پارچه»

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، نمایشگاهی با عنوان « نقش رویا بر روی پارچه » شامل مجموعه آثار سوزن دوزی موجود در مخازن موزه های مجموعه نیاوران، روز دوشنبه 21 خردادماه در موزه کوشک احمد شاهی گشایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، مجموعه ای از آثار سوزن‌دوزی محفوظ در گنجینه کاخ اختصاصی، کاخ صاحبقرانیه و کوشک احمدشاهی همزمان با روز جهانی صنایع دستی در موزه کوشک احمد شاهی، از 21 خردادماه بمدت یکماه  به نمایش عموم گذاشته می شود.
همچنین همزمان با گشایش نمایشگاه، نشست تخصصی با عنوان «نقشی برای زندگی» با حضور علاقمندان به هنرهای سنتی 21خردادماه ساعت 11 برگزار می شود.
سوزن دوزی یکی از روش های کهن تزیین پارچه و از روش‌های دیرینه آرایش جامه است که قدمت دیرینه ای دارد. سوزن دوزی بر اساس منطقه تولید با نام های متفاوتی شناخته می شوند که از جمله آن  می توان به سوزن دوزی ترکمن، رشتی دوزی، ممقان دوزی، پته دوزی، سوزن دوزی بلوچ، انواع سوزن دوزی هرمزگان، سرمه دوزی، خامه دوزی، نقره دوزی، زنبوره دوزی، نقده دوزی، بخارا دوزی، سوزن دوزی خراسان اشاره کرد.
نمایشگاه مذکور  از 21 خرداد تا 21 تیرماه در موزه کوشک احمد شاهی واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران دایر است .علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 9 تا 19 از این آثار هنری ارزشمند بازدید نمایند.

 

شناسه خبری: 3550
تاریخ انتشار: 1403/3/2014:50
هشتگ ها: #نمایشگاه سوزن دوزی , #سوزن دوزی

آخرین مطالب