سومین نشست سالانه فعالان حوزه کودک، نوجوان و موزه‌داران برگزار شد

دوشنبه 7 خرداد 1403 - 11:43
به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها با شعار « موزه‌ها برای آموزش و پژوهش» سومین نشست سالانه فعالان حوزه کودک، نوجوان و موزه‌داران خصوصی کشور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.

به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها با شعار « موزه‌ها برای آموزش و پژوهش» سومین نشست سالانه فعالان حوزه کودک، نوجوان و موزه‌داران خصوصی کشور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران : نشست سالانه فعالان حوزه کودک، نوجوان و موزه‌داران با همکاری کانون توسعه فرهنگی‌کودکان ، ایکوم ایران و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و با حضور منیر همایونی مدیر اجرایی کانون توسعه فرهنگی و استاد سیداحمد محیط طباطبایی، رییس کمیته ملی موزه‌های ایران،  روز یکشنبه ششم خرداد در سالن اجتماعات نیاوران برگزار  گردید.
در این نشست بیش از 50 شرکت کننده که قریب به اتفاق آن بانوان بودند حضور داشتند. بخش نخست با گفتار منیر همایونی، مدیر اجرایی کانون توسعه فرهنگی آغاز شد. وی چنین گفت:" پیام امسال روز جهانی موزه بسیار جالب و شاید تعجب‌آور باشد: « آزادسازی دانش یا رهاسازی دانش است. »
وی اضافه کرد: «بنابراین نقش موزه‌ها و کارکرد آن‌ها تعریف جدیدی پیدا می‌کند.»
پس از ایشان، احمد محیط طباطبایی ، رییس کمیته ملی موزه‌های ایران، گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته موزه‌ها دادند. 
سهند دبیری کارشناس محیط زیست، نیز در خصوص تغییرات اقلیمی در ایران و جهان سخن گفت. 
بعد از آن موزه‌داران فعالِ سالِ گذشته گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته دادند.
و سپس در بخش دوم برای موزه داران و فعالان حوزه نوجوانی کارگاه آموزشی با عوان «موزه ها و آموزش و پژوهش برای نوجوانان» و  با تدریس علی اکبر  زین العابدین، (پژوهشگر و نویسنده)،  بمدت 100 دقیقه در همین نشست برگزار شد. این کارگاه همسو با شعار جهانی سال جاری ایکوک (شورای بین المللی موزه ها ) و در ادامه موضوع کارگاه سال گذشته با عنوان «پایداری نوجوانان و حال خوب» که به پایداری محیط زیست می پرداخت، اجرا شد.

 

شناسه خبری: 3546
تاریخ انتشار: 1403/3/711:43
هشتگ ها: #مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران, #ایکوم ایران, #کانون توسعه فرهنگی کودکان

آخرین مطالب