نمایش « اثر و کتاب سالوادور دالی » در موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران

يکشنبه 30 ارديبهشت 1403 - 14:36
کتاب «بررسی آثار سالوادور دالی» به همراه ن اثر نقاشی هنرمند اسپانیایی ، سالوادور دالی در موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران به نمایش گذاشته شد.

کتاب «بررسی آثار سالوادور دالی» به همراه ن اثر نقاشی هنرمند اسپانیایی ، سالوادور دالی در موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران به نمایش گذاشته شد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران همزمان با هفته میراث فرهنگی یک تابلو نقاشی از آثار سالوادور دالی با تکنیک لیتوگرافی در ابعاد) 39*58 سانتیمتر( همراه با چهار تصویر از دیگر آثار مشهور وی در قالب فوم برد  و همچنین کتاب بررسی آثار او که متعلق به گنجینه کتابخانه اختصاصی نیاوران است در این موزه به نمایش درآمده است.
کتاب به نمایش گذاشته شده با عنوان «دالی» نوشته مکس جرارد چاپ فرانسه ( 1968 میلادی) شامل مجموعه ای از نقاشی های سالوادوردالی همراه با توضیح کوتاهی درباره آن ها است.
سالوادور دالی( 1904- 1989) نقاش ،تصویرگر و طراح اسپانیایی است. او نقاش فراواقع‌گرای اسپانیایی و طراحی ماهر بود که بیشتر به خاطر خلق تصاویری گیرا و خیالی در آثار فراواقع‌گرایش به شهرت رسید. دالی پس از تجربه سبک ها و دوره های هنری کوبیسم، فوتوریسم و نقاشی متافیزیکی سرانجام در سال 1929، به جرگه هنرمندان سورئالیسم پیوست.در آثار هنرمندان سورئالیست ایجاد فضای وهمی بر اساس خواب ها و تصورات ضمیر ناخودآگاه و روابط نامأنوس میان عناصر چهان واقعیت صورت می گیرد. هنر بدیع دالی در نمایش و تبلیغ از خود، خیلی زود او را به بزرگترین پیشکسوت در سبک هنری سورئالیسم مبدل ساخت. معروف‌ترین اثر سالوادوردالی به‌نام تداوم حافظه در سال 1931 خلق شد. 
نمایشگاه یاد شده از 29 اردیبهشت ماه بمدت ده روز در موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران دایر است و همه روزه از ساعت 9 تا 19 پذیرای علاقمندان می باشد.

 

شناسه خبری: 3538
تاریخ انتشار: 1403/2/3014:36
هشتگ ها: #موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران, #سالئوادور دالی , #کتاب دالی

آخرین مطالب