نوروز به یادماندنی کودکان در کاخ نیاوران

نوروز فرصتی برای آموزش آیین های ملی و استقبال از فصل بهار است.مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در نوروز 1403 برای کودکان برنامه های ویژه ای دارد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی،تاریخی نیاوران؛ این مجموعه از 1 تا 12 فروردین ماه با برپایی برنامه های شاد و سنتی ایرانی از جمله خیمه شب بازی با همکاری خانه موزه خیمه شب بازی و اجرای برنامه های ویژه کودکان با محتوای نوروز و آشنایی آنها با مواریث ناملموس و بازی های محل (عموصفا و گیگیلی ها)/ 1 تا 9 فروردین (به جز 2 فروردین)/ ضلع غربی کاخ موزه اختصاصی، اوقات خوش و خاطره انگیزی برای کودکان فراهم می سازد.

بنا بر این گزارش، نمایش عروسکی با همکاری موزه عروسکهای ملل با محتوای معرفی آیین های نوروزی (4 و 10 فروردین ماه ) در مجاورت کاخ موزه اختصاصی، برگزار می شود.

مجموعه نیاوران جهت آشنایی کودکان با آداب، رسوم و قصه های ایرانی و همچنین نوروز باستانی به برگزاری گارگاههای آموزشی هدفمند اقدام نموده است که می توان به گارگاه آموزشی تمرینی "مرمت، بازی ،ذهن خلاق " با همکاری واحد حفاظت و مرمت مجموعه، شامل: جورچین کاشی هفت رنگ، جورچین کاشی معلقی و خط بنایی، گچبری، کشته بری، گلبری، جورچین نقاشی های دوره قاجار از گنجینه کاخ موزه صاحبقرانیه، "راز قطعه گمشده در نقاشی" از گنجینه موزه کتابخانه اختصاصی، مرمت نقاشی روی کاغذ، سفال قالبی و فتیله ای، چاپ پارچه قلمکار و چاپ لینو، کاغذ ابر و باد، کاوشگری در خاک، قصه گویی کتاب "آبی کوچولو"، آموزش آیین بازدید از اماکن تاریخی ویژه کودکان)/ 1 تا 12 فروردین/ ضلع جنوبی کاخ موزه اختصاصی اشاره کرد.

همچنین ویژه برنامه کودک با همکاری گروه گردشگری تخصصی کودک و نوجوان برزن (آشنایی با نمادهای اسطوره‌ای ایران مانند سیمرغ، درخت سرو،شخصیت‌های شاهنامه و ...)/ 11 فروردین/ ضلع جنوبی کاخ موزه اختصاصی، آشنایی با نقوش میراث جهانی سفال هفت هزار ساله کلپورگان به همراه قصه گویی داستان نقوش توسط هنرمندان بومی/ 1 تا 12 فروردین دایر می باشد.

 گردشگران نوروزی می توانند در روزهای یاد شده جهت شرکت کودکان خود در برنامه ها به مجموعه فرهنگی، تاریخی نیاوران ،ضلع غربی کاخ موزه اختصاصی مراجعه کنند.  

 

شناسه خبری: 3494
تاریخ انتشار: 1403/1/612:14
هشتگ ها: #نوروز 1403, #برنامه کودکان در کاخ نیاوران

آخرین مطالب