کارگاه نجوم ویژه کودکان در مجموعه نیاوران برگزار شد

سه شنبه 29 خرداد 1403 - 13:12
کارگاه نیم روزه نجوم به همت گروه گردشگری تخصصی کودک و نوجوان برزن و همکاری موسسه نوین اندیشان نجوم بیکران در سالن کنفرانس مجموعه نیاوران برگزار شد.

کارگاه نیم روزه نجوم با همکاری و مشارکت گروه گردشگری تخصصی کودک و نوجوان برزن و موسسه نوین اندیشان نجوم بیکران در سالن کنفرانس مجموعه نیاوران برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران ؛ این کارگاه تخصصی نجوم با هدف آشنایی کودکان با منظومه شمسی و صور فلکی  شامل بخش های تماشای فیلم، آشنایی با صور فلکی در آسمان نما ، تماشای خورشید با تلسکوپ و ساخت کاردستی صور فلکی بود.
با استقرار گنبد آسمان نمای بادی و استفاده از دوربین های مخصوص ،کودکان یک سفر هیجان انگیز به فضا داشتند و از نزدیک با سیارات آشنا شدند و  به کمک پرسش و پاسخ نجومی و نمایش خلاق، منظومه شمسی را یاد گرفتند. 
در ادامه کارگاه  کودکان در محوطه باغ موزه تاریخی نیاوران به وسیله تلسکوپ به تماشای خورشید نشستند. این کارگاه با استقبال بسیار زیاد کودکان و والدین روبرو شد و با توجه به فضای محدود، در دو گروه  20 نفره برگزار گردید.
در پایان این کارگاه علمی آموزشی ، کودکان با وسایلی ساده، یک کاردستی زیبا ساختند و نگرش و درک خود از یک سیاره و منظومه شمسی  را نشان دادند.

شناسه خبری: 3554
تاریخ انتشار: 1403/3/2913:12
هشتگ ها: #کارگاه نجوم کودکان , #منظومه شمسی , #آشنایی کودکان با صور فلکی

آخرین مطالب