تمهیدات مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برای نوروزی باشکوه

در راستای تشکیل ستاد نوروزی ،مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با برنامه های فرهنگی و هنری و ارائه تسهیلات و خدمات ویژه برای بازدیدکنندگان به استقبال نوروز1403 می رود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران؛ رویدادهای میدانی در ایام نوروز شامل: اجرای نوروز خوانی و گروه موسیقی محلی و رقص آیینی اقوام ایرانی ، اجرای تک نوازی موسیقی با تاکید بر سازهای ثبت ملی و جهانی ،اجرای شاهنامه خوانی و نقالی، اجرای ضرب و آواز زورخانه ای، آیین نمایشی علی نامه خوانی و منقبت خوانی و ... می باشد که از 1 تا 12 نوروز در ضلع غربی کاخ موزه اختصاصی این مجموعه برپاست.

در ایام مذکور رادیو کاخ جهت اطلاع رسانی و رفاه حال میهمانان نوروزی هر روز برنامه های شاد، زنده و ویژه اجرا کرده به بیان اطلاعات جامع و کاملی در مورد تاریخچه، معماری، آثار موزه ای کاخ ها ، طبیعت و گونه های گیاهی نیاوران و نیز پخش اذان خواهد پرداخت.

نصب بنرهای تبریک نوروزی و استقرار استندهای راهنمای بازدید در محل مناسب، فروش بلیت  بصورت الکترونیک و ساماندهی تابلوهای راهنمای مسیر در محوطه نیز از جمله تسهیلاتی است که این مجموعه برای رفاه حال بازدیدکنندگان نوروزی تدارک دیده است.

کاشت بیش از 60 اصله نهال از گونه های مثمر در باغ نیاورانهمزمان با روز ملی درختکاری با هدف احیا پوشش گیاهی ، گل کاری وسیع و گل آرایی محوطه باغ موزه، آیین پاکسازی آثار تاریخی  و موزه ها و چیدمان سفره های هفت سین در محوطه و موزه ها از اقدامات صورت گرفته در مجموعه نیاوران است.

این مجموعه با اختصاص فضایی زیبا به عنوان "فضای مکث"و استقرار چند غرفه تهیه و ارائه غذا جهت مسافران نوروزی، ایجاد ایستگاه های اورژانس، جمعیت هلال احمر و آتش نشانی، غرفه عکاسی قاجاری و "میز تاریخ "  با حضور کارشناسان تاریخ جهت پاسخ به پرسش های تاریخی گردشگران  و اجرای ساز و دهل استقبال از میهمانان نوروزی ،جهت افزایش سطح رضایتمندی بازدیدکنندگان تلاش خواهد کرد.

گفتنی است مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، یکی از سه مجموعه کاخ تاریخی معروف در شهر تهران است که در تمام ایام سال همه روزه پذیرای بازدیدکنندگان است و از 1 تا 12 فروردین ماه 1403 از ساعت 9 تا 18 پذیرای علاقمندان به فرهنگ، تاریخ و هنر ایران زمین خواهد بود.