موزه خودروهای اختصاصی نیاوران میزبان نمایشگاه «هنر سبز»+گزارش تصویری

به مناسبت هفته میراث فرهنگی نمایشگاه «هنر سبز» با نمایش هنر بازیافت و با رویکرد احترام به محیط زیست در موزه خودروهای اختصاصی مجموعه نیاوران برپا شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، بر اساس شعار امسال روز جهانی موزه ها با عنوان «موزه ها، پایداری و حال خوب»، موزه خودروهای اختصاصی این مجموعه با هدف ارتقای تعاملات بین موزه­ای و گسترش ارتباطات فرهنگی با سایر موزه ها اقدام به برگزاری نمایشگاه مشترکی با عنوان «هنر سبز» با همکاری غار­موزه وزیری نمود.

در این نمایشگاه 10 اثر ساخته شده از مواد بازیافتی که توسط دکتر ناصر هوشمند وزیری، هنرمند طراز اول مجسمه سازی خلق شده اند در معرض دید قرار گرفته است؛ و گفتنی است در ساخت تعدادی از این آثار از موادی همچون چوب، سنگ، استخوان و فلز به صورت تلفیقی استفاده شده است.

غالب این آثار از مواد دورریختنی همچون قوطی، پلاستیک، زنجیر، تسمه، چرخ‌دنده، ضایعات ساختمانی و شیشه نوشابه ساخته شده و با استفاده از مواد یاد شده مجسمه هایی به شکل حیوانات، پرندگان، انسان، ماشین و موتور ساخته شده­اند و هنرمند با هنرنمایی خود گویا جانی تازه به وسایل مورد استفاده در زندگی روزمره و مواد بازیافتی بخشیده است؛ او ماهرانه این وسایل را با گچ، بتن و سیمان به یکدیگر متصل کرده است.

آدم و حوا (داستان آفرینش)، دختری  با شمع، اسکوتر، خروس، مهتاب آسمانی، کلید، کمند گیسو، کفش های فامیلی، پروفسور و بز فلزی عناوین آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه هستند. 

همچنین در طول برگزاری نمایشگاه کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان «هنر بازیافت» با رویکرد احترام به محیط زیست برگزار می شود. در این کارگاه که با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با هنر ریسایکل اجرا می شود، چگونگی استفاده از قطعات بازیافت در ساخت اثر هنری توسط راما هوشمند وزیری به علاقه مندان آموزش داده می­شود.

علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه «هنر سبز» می توانند تا پایان خردادماه همه روزه از ساعت 9 تا 17 به موزه خودروهای اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.