به مناسبت هفته میراث فرهنگی؛
برگزاری نمایشگاه «پرتره های گرافیکی طراحان گرافیک ایران» در مجموعه نیاوران+گزارش تصویری

همزمان با هفته میراث فرهنگی، نمایشگاهی از «پرتره های گرافیکی طراحان گرافیک ایران» در تالار آبی مجموعه نیاوران برپا شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در این نمایشگاه بیش 100 پرتره که توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه های اصفهان خلق شده اند در معرض دید قرار گرفته است.

شناسایی استادان برجستۀ هنر گرافیک ایران که آوازۀ شهرت برخی از آنان (از جمله شادروان استاد مرتضی ممیز و شادروان درم بخش و ...) از مرزهای ایران فراتر رفته است و نیز شناساندن شخصیت و منزلت والای آنها  به دانشجویان و هنرجویان این رشته و علاقمندان به این هنر از اهداف خلق پرتره های یاد شده و برگزاری نمایشگاه پیش رو است.

این پرتره ها زیر نظر ونوس نجفی، مدرس و مدیر گروه هنری هاویر و با همکاری تعدادی از هنرمندان و دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان، دانشگاه سیتی سنتر اصفهان، دانشگاه غیرانتفاعی سپهر، دانشگاه فنی حرفه ای، دانشگاه آزاد اسلامی و هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان، طراحی شده اند.

در میان آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه پرتره چهره های مطرحی همچون محمد احصایی، فرزاد ادیبی، کامبیز درم بخش، نورالدین زرین کلک، قباد شیوا، پرویز کلانتری، عباس کیارستمی، اردشیر محصص، مرتضی ممیز، مصطفی اسدالهی، مصطفی اوجی، صادق بریرانی، محمدعلی حدت، اسداله چهره پرداز و مسعود دشتبان به چشم می خورد. 

نمایشگاه «پرتره های گرافیکی طراحان گرافیک ایران» با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و دانشگاه پرستیژلند اصفهان سیتی سنتر برگزار شده است و از تاریخ 28 تا 31 اردیبهشت جاری از ساعت 10 تا 17 در تالار آبی مجموعه نیاوران میزبان علاقه مندان است.