مهندس ضرغامی در آیین جشن جهانی نوروز:
نوروز به پهنه همه دنیاست/ از پیوستن کشورهای مختلف به پرونده نوروز استقبال می‌کنیم

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: نوروز تنها متعلق به کشورهای عضو پرونده نوروز نیست بلکه متعلق به تمام انسان‌هاست.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به نقل از میراث‌آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی شامگاه دوشنبه 22 اسفند 1401 در آیین گرامی‌داشت جشن جهانی نوروز که با حضور تعدادی از سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی و عضو پرونده جهانی نوروز و نمایندگانی از یونسکو در محل مجموعه فرهنگی، تاریخی نیاوران برگزار شد، اظهار کرد: حضور من در این مراسم ادای دین به شرکت‌‌کنندگان در این مراسم است. از معاونت میراث‌فرهنگی که این مراسم را تدارک دیده‌اند تشکر می‌کنم و حضور سفرا و نمایندگی‌های سیاسی و فرهنگی کشورهای عضو پرونده نوروز را گرامی می‌داریم.

او افزود: نوروز کهن‌ترین جشن بشری است و چون با طبیعت گره خورده است به سابقه انسان بر می‌گردد بنابراین صاحبان نوروز همه مردم دنیا هستند. 

مهندس ضرغامی ادامه داد: اندیشه نوروزی و فطرت پاک نوروز متعلق به همه مردم دنیاست و یکسان‌سازی نوروز که مبتنی بر فطرت است گرامی است. همچنین پیامبر اکرم فرموده‌اند هر وقت بهار را دیدید یاد رستاخیز باشید، این یکی از ویژگی‌های بی شمار نوروز است. بسیاری از ویژگی‌های نوروز نشان دهنده آن است که همه فضائل و همه خوبی‌ها با نوروز گره خورده است.--