در سومین روز بهار رکورد بازدیدهای نوروز 1402 مجموعه نیاوران شکست

در سومین روز از بهار، رکورد بازدیدهای نوروزی از مجموعه نیاوران شکست و بیشترین آمار بازدید از ابتدای سال 1402 در سومین روز به ثبت رسید.
شناسه خبر: 3167
تاریخ خبر: 1402/1/4 19:50

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، طی 3 فروردین جاری تعداد 8 هزار و 987 نفر وارد این مجموعه شده و از کاخ ها و موزه های آن بازدید کردند که در مقایسه با روز مشابه در سال گذشته رشد 8 درصدی را نشان می دهد.

همچنین تعداد بازدید در سومین روز از بهار رشد 46 درصدی نسبت به روز اول و رشد 37 درصدی نسبت به روز دوم را نشان می دهد.

بر اساس این گزارش در ایام نوروز 1402، ویژه برنامه های فرهنگی متنوعی با نگاه ویژه به کودکان جهت استقبال از گردشگران و بازدیدکنندگان مجموعه نیاوران شامل اجرای گروه های آیینی مختلف، نقالی، خیمه شب بازی، میز تاریخ و برنامه های آموزشی و مفرح و کارگاه های آموزشی مختلف ویژه کودکان و نوجوانان تدارک دیده شده است که طی 3 روز نخست با استقبال چشمگیر گردشگران همراه بوده است.

گفتنی است مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با پنج موزه فعال شامل کاخ اختصاصی نیاوران، کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، موزه کتابخانه اختصاصی و موزه خودروهای اختصاصی و همچنین باغ تاریخی نیاوران که روایتگر دو دوره تاریخی قاجار و پهلوی می باشند، در ایام نوروز از تاریخ یکم تا 12 فروردین 1402 از ساعت 10 تا 21 میزبان علاقه مندان و گردشگران است و ورود به این مجموعه تا ساعت 19 امکان پذیر خواهد بود.