برگزاری آیین هم اندیشی و رونمایی از پوستر جشنواره سراسری تئاتر بسیج در مجموعه نیاوران

آیین هم اندیشی یک روزه دبیران استانی و رونمایی از پوستر سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج (سودای عشق) در مجموعه نیاوران برگزار شد.
شناسه خبر: 2992
تاریخ خبر: 1401/4/18 09:01

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این مراسم با حضور دبیران 31 استان کشور، مدیر کل هنرهای نمایشی، رییس سازمان بسیج هنرمندان، اعضای ستاد برگزاری جشنواره و جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه تئاتر کشور 17 اردیبهشت 1401 در سالن کنفرانس این مجموعه برگزار شد.

بر اساس این گزارش برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج محلی برای شناخت ظرفیت ها و استعدادها و آشنا ساختن ایشان با فضای حرفه ای تئاتر کشور و معرفی گروه ها و هنرمندان جدید و مستعد به نظام تئاتر کشور است.

گفتنی است پوستر جشنواره سیزدهم با طراحی بهرام شادانفر و با حضور هنرمندان و فعالان تئاتر از جمله فرهاد قائمیان، نصراله قادری، کاظم نظری، جواد جمیری، توحید معصومی، قاسم جعفری، محسن سلیمانی فارسانی، مهدی ابدالی، محمد نبی خسروی، فرزان دلفانی و سعید نجفیان رونمایی شد.

پخش پیام تصویری رییس شورای سیاستگذاری جشنواره و دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، تشریح فراخوان و شیوه نامه جشنواره توسط دبیر جشنواره، تشریح اولویت های موضوعی توسط مشاور عالی دبیر جشنواره، بررسی چگونگی فعالیت های اطلاع رسانی، رسانه ای و تبلیغاتی توسط مشاور دبیر و مدیر روابط عمومی جشنواره، پرسش و پاسخ با دبیر و سایر مسئولان ستادی جشنواره و همچنین طرح برخی مشکلات و مسائل تئاتر استان ها مرتبط با جشنواره با مدیر کل هنرهای نمایشی کشور از جمله موضوعات و برنامه های این همایش یک روزه بود.

سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج (سودای عشق) پس از یک وقفه 6 ساله با پیگیری و حمایت سازمان بسیج هنرمندان، امسال  به صورت رقابتی در بخش های نمایشنامه نویسی، مسابقه نمایش های صحنه و مسابقه نمایش های خیابانی در 31 استان برگزار و مرحله نهایی این رخداد هنری آذرماه امسال به میزبانی یکی از استان های کشور برگزار خواهد شد.