"بارش بشقاب پرنده ها" در کاخ موزه نیاوران

نمایشگاه هنر تصویرگری با عنوان”بارش بشقاب پرنده ها“ عصر 10 تیرماه 1401 با حضور هنرمندان خالق آثار در تالار آبی کاخ موزه نیاوران افتتاح شد.
شناسه خبر: 2982
تاریخ خبر: 1401/4/11 07:48

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران این نمایشگاه با شرکت 120 جهانگرد و ایرانگرد به عنوان نویسنده و 120 هنرمند تصویرگر حرفه ای برپا شده است.

آثار حاضر در نمایشگاه با موضوعات برگرفته از نمادهای فرهنگی و گردشگری کشورها یا مناطق ایران همچون اقلیم و جغرافیا، تاریخ و فرهنگ، مردم شناسی، عقاید، آداب و رسوم، باورها و افسانه ها، اسطوره ها، سبک زندگی، لباس، غذا و هنرهای معماری و موسیقی خلق شده اند.

بر اساس این گزارش نحوه خلق آثار نمایشگاه به این صورت است که جهانگردان و ایرانگردان هر کدام توصیف و نگاه خود را از فضای فرهنگی و گردشگری یک کشور یا یک قوم و منطقه ای از ایران، روایت و نگارش کرده اند؛ سپس این آثار مکتوب توسط هنرمندان تصویرگر بر روی بشقاب هایی با ابعاد بزرگ، تصویرگری شده است. 

گفتنی است بشقاب های به نمایش درآمده در این نمایشگاه همچون سفیران و پرندگانی هستند، که گویی از سفر آمده اند تا آینه ای برای بازگویی فرهنگ، تمدن و گردشگری 100 کشور و 20 منطقه ایران باشند.

نمایشگاه یاد شده با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و گروه گردونه مهرگان و با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برپا شده است.

علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه می توانند 11 تا 16 تیرماه از ساعت 11 تا 17 به تالار آبی کاخ موزه نیاوران مراجعه کنند.